Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu
3. Kvėpavimas Padidinti

3. Kvėpavimas

0,00 €

NAUJIENLAIŠKIS - daugelis klausia kaip užsiprenumeruoti naujienlaiškį, tad spauskite UŽKLAUSTI ir laukelyje žinutė parašykite "naujienlaiškis"

 

3. Kvėpavimas - trečia sėkla, kurią sėjame savo sveikatos sode.

 

Vaikštome, geriame vandenį ir dar kvėpuojame - kokio gerumo gyvenimas.....

 

Pagrindinė žinia, kuria šiandien moriu pasidalinti yra kvėpavimo dažnumas. Kaip manote, kiek kartų per minutę rekomenduojama įkvėpti ir iškvėpti, ogi 6 kartai. Kai išgirdau, man tai buvo nerealus skaičius ir man iškart reikėjo pabandyti, jaučiausi kaip žuvis išmesta ant kranto.

 

Sulėtinus kvėpavimą, sulėtėja širdies ritmas ir jūs savo organizmui tarsi sakote, kad viskas gerai, jokios grėsmės ar pavojaus nėra.

 

Sveikos gyvensenos kvėpavimo specialistai 4-8 kartų įkvėpimų-iškvėpimų skaičių per minutę vadina gydomąja zona. Vadinasi įkvėpdami skaičiuojame iki 5 ir iškvėpdami skaičiuojame iki 5 ir per minutę šis ciklas kartosis 6 kartus.

Tadam, tai ir yra 6 kartai - mūsų siekiamybė sveikatai pagerinti.

 

Mes visi kvėpuojame ir retas kuris susimąsto, kad mes galime kontroliuoti savo kvėpavimą, kad pagerinti savo savijautą. Žmonės, kurie ilgą dienos dalį yra stresinėje situacijoje kvėpuoja kūtine (įkvepiant orą išsipučia krūtinė), tai „kovok arba bėk“ kvėpavimas.

 

Rekomenduojama kvėpuoti pilvu, įkvepiant turėtų išsipūsti pilvas.

 

Šiandienos užduotis pakankamai sudėtinga, tad aš ją padalinsiu į 2 dalis:

1. Lėtesnis kvėpavimas. Kas niekada nėra darę kvėpavimo pratimų ir kol kas nenori to daryti, bus naudinga žinoti, kad kuo rečiau kvėpuojame, tuo geriau mūsų organizmui, tad nuo šiol, kai tik tai atsiminsite, bandykite kurį laiką pakvėpuoti lėčiau, naudojant 5 + 5  taisyklę ir kuo dažniau ją prisiminsit, tuo geriau.

 

2. Norintys daugiau skirti kvėpavimui dėmesio, 5 minutes ryte ir 5 minutes vakare skirtike tam laiko.

 

Kaip teisingai atlikti:

Šio pratimo pagalba nurimstame, pašaliname įtampą, o praktikuojant reguliariai stipriname savo psichologinį atsparumą. Padėtį atlikti šiam pratimui gaite pasirinkti patys, pagal aplinkybes:

galima stovėti

galima gulėti

galima sėdėti

 

Prieš darant nusiraminam, stengiamės galvti tik apie pratimą. Kaip jau minėjau įkvėpti orą teisingiausia būtų, kad išsipūstų pilvas. Galite uždėti ranką ant pilvo, kad tai pajaustumėt. Ne visiems tai gali pavykti, tad pradžioje tiesiog įkvėpkite.

Užsimerkiam, jei sukasi galva likite atsimerkę

 

  • Įkvepiam per nosį skaičiuodami iki penkių.
  • Iškvėpdami per burną skaičiuojam iki penkių (iškvėpdami įtraukiame pilvą)

 

O prisiminę ir dienos bėgyje kelis kartus tai padarykite, nesvardu ar vairuojate ar esate susitikime, ar laukiate eilėje, kuo puikiausiai tai galite daryti.

 

Šis pratimas leidžia pailsėti mūsų protui, nes mūsų dėmesys nukrypsta į skaičiavimą.

 

Svarbu:

Gali būti sudėtinga įkvėpti ir iškvėpti per 5, tad pradžioje galite pasirinkti 3. Čia neturi kilti įtampa, kai lengvai pavyks iki 3, didinam iki 4 ir galiausiai iki 5.

 

Tad jau nuo šiandien turime 3 užduotis:

 

1. Žingsniai

2. Šiltesnis vanduo, nei geriate įprastai

3. Gilus kvėpavimas

 

PAPILDOMA INFO:

70 % kenksmingų medžiagų iš mūsų kūno pasišalina per plaučius.

Tyrimai rodo, kad žmonės vis mažiau efektyviai išnaudoja plaučių tūrį, nes stresas kvepavimą užkelia į krūtinę, kvėpuojame paviršutiniškai.

Sąmoningai kvėpudami galime įvaldyti proto ir kūno energiją.

Taisyklingai kvėpuodami galime padėti įveikti miego sutrikimus.

Sustiprinti imuninę sistemą ir padėti atsikratyti emocinio bagažo.

Kvėpavimo pratimai gali padėti nuslopinti astmos simptomus.

Palengvinti depresiją.

Palengvinti aktyvumo ir dėmesio sutrikimą.

Lėtinio nuovargio sindromą

 

Naudoti šaltiniai: Dan Brulė rekomendacijos (visame pasaulyje žinomas sąmoningo kvėpavimo mokytojas), jogos mokytojų patarimai ir kitų seminarų santrauka.

 

Kvėpuokime pilnais plaučiais!

 

Vaida Šeštokienė
Sveiko grožio analitikė

 

Jei norite matyti iš eilės visas užduotis spauskite šią nuorodą:
99 BŪDAI GYVENTI SVEIKIAU