Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Taisyklės Suprantu
1. Vandens gėrimas Padidinti

1. Vandens gėrimas

0,00 €

NAUJIENLAIŠKIS - daugelis klausia kaip užsiprenumeruoti naujienlaiškį, tad spauskite UŽKLAUSTI ir laukelyje žinutė parašykite "naujienlaiškis"

 

1. VANDUO

Sėjame pirmąją sėklą - VANDENS GĖRIMAS 


Tai yra pats paprasčiausias įprotis, nuo kurio noriu ir pradėti, nes daugiau mažiau visi tai darome - geriame vandenį. Vanduo yra gyvybiškai reikalinas mūsų sveikatai.

 

Nuo šiandien bandome stebėti kiek geriame vandens per dieną, tiesiog šiandien ryt pastebėkime. Man patogu tai buvo padaryti, kai iš ryto prisipyliau pilną 2 litrų vandens butelį ir vakare pastebėjau, kiek dar liko.


Būtų labai gerai, kad nesistengtumėt gerti daugiau nei įprastai, naudingiau bus, jei užfiksuosite per ilgą laiką nusistovėjusį kiekį. Įprasta skaičiuoklė, kiek reikėtų išgerti yra 30-35 ml ml vienam kilogramui kūno svorio (sportuojantys, daugiau prakaituojantys, dirbantys ar gyvenantys, kur aukštesnė temperatūra, skaičiuoja kitaip)


PAVYZDYS: sveriu 58 kg, tad rekomenduojama norma man yra 58 kg x 30 ml = 1 litras 740 ml


Yra rekomendacijų skaičiuoti 35 ml 1 kg, tačiau aš asmeniškai kiek domėjausi, tai likau prie 30 ml 1 kg, nes dar skysčių gauname su maistu (daržovės, vaisiai, sriuba)


Kodėl pradžioje paprašiau tik pastebėti, nes negalima tik pasiskaičiavus, kad išgeriat 500 ml, o kitą dieną jau išgerti 2 litrus. Ir visai nesvarbu, kiek išgerdavote, tačiau patarčiau kas savaitę didinti tik 200 ml, tad jei išgerdavot 500 ml, galit nuo sekančios dienos pridėti 200 ml ir savaitę pasistengti išgerti 700 ml, po to sekančią dar 200 ml pridėti, kol priartėsit prie rekomenduojamo kiekio.


Kava, alkoholis, saldinta arbata, pienas nėra skaičiuojama prie išgeriamo vandens kiekio.
Kaip jau minėjau, kad būtų patogu sekti išgertą kiekį galite prisipilti iš ryto į indą arba jei patogu į atskiras stiklines visą norimą kiekį.

 

Labai džiaugiuosi, kad iki čia perskaitėt, turiu vilties, kad prisijungsit.

 

Jei perskaitėt aukščiau esančią info, galite pradėtį pirmąjį įprotį net neskaitę žemiau. Žemiau pateiksiu papildomos info, kas nori daugiau sužinoti apie vandens gėrimą.

 

  • Rekomenduojama išgerti reikiamą kiekį iki 18 val., kitu atveju ryte gali tinti veidas, naktį bus apkrauti inkstai.
  • Yra žmonių, kuriems vanduo neskanu, pasiūlymas įsipilti šaukštą spaustų citrinos sulčių, obuolių acto, mėtos lapelių, natūralių uogų ar vaisių.
  • Jei per greit didinsime kiekį išgeriamo vandens, taip pat gali ateiti jausmas, kad nebeskanu, tad siūlau neskubėti didinti.
  • Jei gersit kelias stiklines iš eiles, tai nesiskaito, neduos naudos, jei norite naudos, reikia pastoviai po nedidelį kiekį (veikia kaip lašelinė)
  • Labai staigiai padidinus vandenį, galime išplauti reikalingas medžiagas (natris...)
  • Lietuvoje puikus vanduo iš krano ar šulinio, tad nėra būtinybės pirkti. O jei perkate, tai rekomenduoju negazuotą mineralizuotą.
  • Tinka ir gazuotas mineralizuotas, tik reikia nuleisti gazą, jame yra daug mineralų, tokių, kaip magnis, kalcis, natris, geležis....
  • Šaltas vanduo lieka ilgiau skrandyje, kad sušiltų ir eikvoja energiją.
  • Ilgai užsibuvęs skrandyje vanduo jungiasi su druskos rūgštimi ir tada į ląsteles nepatenka, o lieka tarpląsteliniame tarpe ir sąlygoja patinimus.
  • Vanduo padeda reguliuoti apetitą, nes dažnai alkio jausmą sumaišome su noru atsigerti
  • Dažnai norėdami tiesiog gerti, žmonės kaičia virdulį ir geria kavą, gal pabandom bent 1 tokį norą pakeisti stikline vandens
  • Vanduo sudaro reikiamas sąlygas sklisti neviniams impulsams, t y funkcionuoti nervų sistemai
  • Mokslininkai mano, kad senėjimo procesas yra tiesiogiai susijęs su skysčių trūkumu ląstelėse
  • Vanduo padeda pašalinti toksinus ir kitas žalingas medžiagas iš limfinės sistemos, kepenų ir žarnyno
  • Kai organizme trūksta vandens, jis ima vandenį iš kitų organų.
  • Geriausia vandens temperatūra 20- 50 laipsnių.
  • Suaugusio žmogaus organizme yra apie 70% vandens, kraujyje apie 98%, raumenyse apie 75%, kauluose apie 28%.

 

Mano pačios patirtis su vandeniu nėra visai ta, kokios norėčiau. Galiu pasidžiaugti, tik tuo, kad jau daug metų pati sąmoningai mieliau renkuosi vandenį, kai noriu atsigerti, o ne gazuotus saldžius gėrimus, ar sultis. Tačiau dėl išgeriamo kiekio nesu patenkinta.


Tad dar po šiai dienai turiu priminimus, kad reikia gerti. Man būdingas žemesnis kraujo spaudimas, tad ir dėl to, kad nejausčiau nepatogumo, gydytojai rekomendavo gerti daugiau vandens. Man pats gėrimas, kaip vanduo yra labai skanus.


Kai tenka lankytis kitose šalyse ir gerti vandenį pirktą prekybos centre, tai labai pasiilgstu savo namų vandens skonio 

 

Vaida Šeštokienė
Sveiko grožio analitikė

 

Jei norite matyti iš eilės visas užduotis spauskite šią nuorodą:
99 BŪDAI GYVENTI SVEIKIAU